V048F080M030
- 制造商零件编号:
- V048F080M030
- 制造商/品牌:
- Vicor Corporation
- 零件描述:
- DC DC CONVERTER 8V 240W
- 数据手册:
- RoHS状态:
无铅/符合Rosh标准
- 库存状况:
- 发货地:
- 香港
- 运输方式:
- DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
获取报价(RFQ)
- * 零件编号
- * 制造商
- * 需求数量
- 目标价格(美元)
- * 公司名称
- * 联系人
- * 电子邮箱
- * 联系电话
- 制造商 :
- Vicor Corporation
- 产品类别 :
- DC DC转换器
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 30A
- Efficiency :
- 95.8%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 240 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Voltage Transformation Module
- Voltage - Input (Max) :
- 55V
- Voltage - Input (Min) :
- 26V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 8V